XXVI Niedziela Zwykła 27.09.2020r.

  1. Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą. Pan Jezus przepowiada nawrócenie jako wielką i nową możliwość zbawienia człowieka. Możemy nawrócić się do Boga , ponieważ On sam zwrócił się ku nam w Jezusie Chrystusie.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na imigrantów.
  3. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.  Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zapraszam do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali po wieczornej Mszy Świętej . Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej racji wyjątkowo w piątek i sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00 do 18.00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  7. W przyszłą niedzielę 4 października nasza Parafia Wojskowa będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci swojego Patrona Św. Gabriela Archanioła. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. kan. mjr Marcin Czeropski Proboszcz Parafii Wojskowo – Cywilnej w Legionowie. Podczas tej Mszy św. w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji naszych Parafian i wszystkich, którzy modlą się w naszej wojskowej świątyni. Po Mszy św. zapraszamy na wojskową grochówkę.
  8. Uroczystość I Komunii Świętej w przyszłym roku odbędzie się w naszym kościele 15 maja 2021 o godz.11.00. Zapisy do końca października.
  9. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek  św. Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał

– w środę św. Hieronim

– w czwartek św. Teresa od Dzieciątka Jezus

– w piątek św. Aniołowie Stróże Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli