XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020r.

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Trwamy w miesiącu październiku –miesiącu modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po wieczornej Mszy Św.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Zapisy dzieci na Uroczystość I Komunii Świętej w naszym kościele do końca października.
  5. Przyjmujemy również zapisy do przyjęcia w przyszłym roku sakramentu bierzmowania.
  6. Już niedługo będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Pamiętajmy o modlitwie wypominkowej za naszych bliskich, którzy oczekują od nas daru modlitwy. W naszej parafii w intencji zmarłych polecanych w wypominkach od 2 do 10 listopada odmawiamy różaniec z wyczytaniem imion i zmarłych oraz sprawujemy Mszę św. przez cały rok w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00. Kartki wypominkowe można nabyć w przedsionku świątyni. Po wypełnieniu możemy je składać w zakrystii.
  7. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek św. Jan Kanty

– w czwartek św. Jan Paweł II

  • Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.