XXX Niedziela Zwykła 25.10.2020r.

  1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.
  2. Już w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o modlitwie wypominkowej za naszych bliskich, którzy oczekują od nas daru modlitwy. W naszej parafii w intencji zmarłych polecanych w wypominkach od 2 do 10 listopada odmawiamy różaniec z wyczytaniem imion i zmarłych oraz sprawujemy Mszę św. przez cały rok w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00. Kartki wypominkowe można nabyć w przedsionku świątyni. Po wypełnieniu możemy je składać w zakrystii.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie do końca października po wieczornej Mszy Świętej.
  4. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
  5. W środę również Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Zapisy dzieci na Uroczystość I Komunii Świętej w naszym kościele do końca października.
  7. Przyjmujemy również zapisy do przyjęcia w przyszłym roku sakramentu bierzmowania.
  8. Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.