I Niedziela Adwentu 29.11.2020r.

  1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
  2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Św. roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w naszym kościele w poniedziałki, środy i piątki o godz.18.00. Zachęcamy pomimo panującej sytuacji pandemii do udziału w tych Mszach z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmiana Tajemnic Różańca Świętego.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  5. W piątek przed wieczorną Mszą Świętą od godz.17.00 do 17.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  6. W sobotę tradycyjnie od godz. 17.00 nasze Róże Różańcowe zapraszają na wspólną modlitwę.
  7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
  8. Od dziś przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny,  a także kalendarze i świece Caritas. Cena za świece tak jak w ubiegłym roku: mała – 6 zł, duża – 12 zł, i „kula” – 15 zł.
  9. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek – św. Andrzej Apostoł

– w czwartekśw. Franciszek Ksawery

  1. Wszystkim dziękuję za życzliwość, modlitwę, składane ofiary oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.