Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim 3 stycznia 2021

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

2. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z błogosławieństwem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego o godz. 9.00 11.00 i 18.00.Taca w Uroczystość Objawienia Pańskiego będzie przeznaczona na cele misyjne.

3. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej  pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy nie tylko liturgiczną służbę ołtarza, rodziny jej członków, ale także wszystkich parafian.

4. W środę również po wieczornej Mszy Świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmiana tajemnic Różańca Świętego

5.  W przyszłą niedzielę 10 stycznia będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie odbędzie się wizyta duszpasterska czyli kolęda. Wyznaczona ona będzie  w innym terminie po ustaniu pandemii.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Proboszcz ks. ppłk. M. Kwiatkowski