Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 04.04.2021

  1. Chrystus Pan zmartwychwstał, Alleluja – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których  spotkamy na drogach naszego życia. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie. Niech blask naszego Pana oświeca nasze serca i umacnia nas w Jego miłości.
  2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżyliśmy Święte Triduum Paschalne. Księdzu Andrzejowi za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Dziękuję panu kościelnemu Jarkowi, panu organiście Waldemarowi, naszym Różom Różańcowym oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, Dziękuję posłudze liturgicznej, scholii. Dziękuję również żołnierzom z naszego Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki za pełnienie warty przy grobie Pańskim Wszystkim z całego serca Bóg zapłać.
  3. Trwamy na modlitwie Nowenny do Miłosierdzia Bożego, którą sprawujemy codziennie do soboty włącznie po Mszy św. o godz. 18.00  
  4. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w niedzielę o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
  5. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmiana tajemnic Różańca Świętego.
  6. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.
  7. W związku z panującą pandemią koronawirusa COVID -19, przypominamy o ścisłym zachowywaniu reżimu sanitarno epidemiologicznego.
  8. Wszystkim życzymy błogosławionych Świąt, dobrego, owocnego i rodzinnego świętowania. Alleluja.