V Niedziela Wielkanocna 02.05.2021

  1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości..
  2. Jutro 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Hetmanki Żołnierza Polskiego Głównej Patronki Polski i Ordynariatu Polowego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00 w intencji Ojczyzny z okazji  kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pozostałe Msze św. o godz. 11.00 i 18.00.
  3. Trwamy w maryjnym miesiącu – maju. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 18.00
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym i zmianą tajemnic różańca świętego.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  6. W piątek przed wieczorną Mszą Świętą od godz.17.00 do 17.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
  8. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek św. Florian

– w czwartek święci Filip i Jakub Apostołowie

– w sobotę święty Stanisław biskup i męczennik. Główny patron Polski.

  • Wszystkim dziękuję za świadectwo wiary, cierpliwość, życzliwość, modlitwę oraz wszelką pomoc – Bóg zapłać.