XV Niedziela Zwykła

  • W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.
  • W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.
  •   W miesiącach wakacyjnych kancelaria parafialna funkcjonuje normalnie.
  • We wtorek, 13 lipca, zawierzamy Maryi – Matce Bożej Fatimskiej nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Nabożeństwo fatimskie odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00
  • W sobotę 17 lipca o godz. 17:00 w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki odbędzie się wręczenie patentów oficerskich uczestnikom krótkotrwałego ćwiczenia wojskowego, po którym o godz. 20:00 w naszym kościele odbędzie się uroczysta Msza św. przed promocją z udziałem Biskupa Polowego, pocztu sztandarowego, zaproszonych gości i przyszłych oficerów.
  • Przypominam, że do 31 sierpnia w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit maks. 75 proc. obłożenia.  Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób w budynkach.
  • Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym i bezpiecznym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego, a wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.