XVII Niedziela Zwykła

  1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?
  2. Wspominamy dzisiaj św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy na parkingu za i przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Prosimy właścicieli pojazdów o stanięcie przy swoich autach.
  3. Również dzisiaj, zgodnie z apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski, przeżywamy dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Ofiary składane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na pomoc dla poszkodowanych.
  4. W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.
  5. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym i bezpiecznym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego, a wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.