XIX Niedziela Zwykła

  • Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg.
  • W piątek, 13 sierpnia, zawierzamy Maryi – Matce Bożej Fatimskiej nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Nabożeństwo fatimskie odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00
  • W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach – również z naszej parafii – zmierzających na Jasną Górę, o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich.
  • W przyszłą niedzielę 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać 101. Rocznicę „Cudu nad Wisłą”, a także myślimy o naszych Siłach Zbrojnych, o Wojsku Polskim, które tego dnia ma swoje święto, pamiętając również o kombatantach, weteranach i byłych żołnierzach zawodowych. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego, z udziałem pocztu sztandarowego odbędzie się 15 sierpnia o godz. 09:00
  • W polskiej tradycji z uroczystością Wniebowzięcia NMP jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  • Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 18 września o godz. 11:00 Już dzisiaj zapraszam dzieci i ich Rodziców na spotkanie organizacyjne w ostatnią niedzielę sierpnia tj. 29 sierpnia po Mszy św. o godz. 11:00
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.