XXV Niedziela Zwykła

  1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.
  2. Wczoraj o godz. 11:00 w naszym kościele odbyła się uroczystość I Komunii św. Dziękuję Rodzicom za dar ołtarza dzięki któremu mogliśmy w części pokryć zakup i montaż nowych drzwi do kancelarii parafialnej spełniających przepisy RODO.
  3. W dniach 20 – 23 września kancelaria parafialna będzie nieczynna z powodu corocznych Rekolekcji kapelanów.
  4. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka.
  5. W sobotę Msza św. przed przysięgą dla żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej o godz. 18:00, z możliwością spowiedzi od godz. 17:30
  6. W przyszłą niedzielę swoje święto obchodzą Wojska Obrony Terytorialnej. Uroczystości rozpoczną się już o godz. 09:00 na placu apelowym CSŁiI, gdzie żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej złożą Przysięgę wojskową. O godz. 12:00 rozpocznie się Msza w Katedrze Polowej WP przy ul. Długiej w Warszawie w intencji Kadry, żołnierzy i pracowników WOT, po której na placu marszałka Józefa Piłsudskiego o godz. 14:30 będą miały miejsce główne uroczystości.