Murem za polskim mundurem

Atak hybrydowy na Polskę to czas szczególnych wyzwań dla polskich służb mundurowych broniących polsko-białoruskiej granicy. Nie wszyscy ten trud doceniają, pod adresem służb w ostatnim czasie kierowane były oskarżenia, a nawet wulgaryzmy. Stąd akcja internautów „Murem za Polskim Mundurem”, w której tysiące osób z całej Polski wyrażają swoją wdzięczność za trud i poświęcenie żołnierzy i innych funkcjonariuszy pełniących obecnie trudną misję.
To również szereg zbiórek darów wszelkiego rodzaju dla Żołnierzy i Funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, które są wyrazem pamięci, wsparcia i poparcia dla Ich niełatwej służby na granicy.
Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości miało wyjątkowy charakter. Kryzys na wschodniej granicy dobitnie pokazuje, że Niepodległość nie jest dana raz na zawsze i musi być naszą codzienną troską. Stąd również akcja 11 listopada #SzacunekDlaMunduru, przez którą mogliśmy okazać naszą wdzięczność.
11 listopada i nasza Parafia Wojskowa dołączyła się do tej akcji. Jako wyraz łączności i wsparcia dla naszych Żołnierzy i Funkcjonariuszy oraz dla ich Rodzin zostały wywieszone flagi państwowe. Jest to duchowe wsparcie naszych Parafian przez widoczny znak, ale i przez nieustającą modlitwę i sprawowane Msze św. w Ich intencji. Msze św. były sprawowane w tej intencji: 8, 9, 11 i 15 listopada. 14 listopada podczas każdej Mszy nasza wspólnota parafialna modliła się za tragicznie zmarłego Żołnierza 17. WBZ. Szykujemy się do kolejnej ogólnopolskiej modlitwy za naszych Żołnierzy i Funkcjonariuszy strzegących wschodniej granicy naszej Ojczyzny w najbliższych dniach.
Już od dziś tj. 15 listopada, w całodobowych placówkach pocztowych na terenie kraju udostępnione zostaną dedykowane i specjalnie oznaczone pojemniki, do których każdy będzie mógł wrzucić kartki lub własnoręcznie stworzone prace z wyrazami symbolicznego wsparcia, wdzięczności i podziękowania za pełnioną służbę. Poczta Polska nieodpłatnie przekaże je przedstawicielom służb mundurowych.
Ważne!
Ważne: na kartki nie naklejamy znaczka, a zamiast adresu należy wpisać hasło: „Obrońcom Granicy”. Można natomiast wskazać konkretne osoby lub nazwę jednostki, w których służą, Ci, do których kierujemy słowa wsparcia. Poczta Polska bezpłatnie przekaże takie kartki służbom strzegącym granic. Prosimy nie wrzucać przesyłek zaadresowanych ani w zamkniętych kopertach, gdyż takie nie będą przez Pocztę doręczane.