I Niedziela Adwentu 28.11.2021

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi, jako Emmanuel – Bóg z nami.
 2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).
 3. Kończy się listopad, ale nie kończy się nasza modlitwa za Zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Będziemy ją kontynuować przez cały rok w każdą pierwszą niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 09:00
 4. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 5. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
 6. W piątek od godzi. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W sobotę – I sobota grudnia o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45, zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 9. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie organizacyjne.
 10. Dzisiaj, na zakończenie każdej Mszy św., zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można zabrać do domu. Jednocześnie informuję, że od wtorku 30 listopada opłatki będą rozwożone po jednostkach i instytucjach wojskowych Garnizonu Zegrze.
 11. Przy wejściu do kościoła można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2021 na rzecz Caritas w cenie: mała – 5 złotych, duża – 10 złotych oraz kalendarze na rok 2022 ścienne i kieszonkowe wydane przez Ordynariat Polowy WP.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, w szczególności Andrzejom i Barbarom, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień, życząc również miłej i błogosławionej niedzieli.