Rocznica śmierci ks. Antoniego

Idąc cmentarną aleją szukam ciebie, mój przyjacielu

Odszedłeś, bo byłeś słaby jak suchy liść

Dziś możemy dotknąć się naszymi pustymi duszami

Obnażyć swe oszustwa i nasze wypalone sumienia

Już nikogo nie dręczą nasze mdłe spojrzenia

Dziś jesteśmy nareszcie sami w ten listopadowy wieczór

Idąc jesienną aleją szukam ciebie, mój przyjacielu

Chce być tylko z tobą przez kilka małych chwil

Pomóż mi przywołać tamte lata, ożywić śpiących ludzi

Pomóż mi pokonać smutek, który pozostał gdy nagle odszedłeś

Już nikogo nie dręczą nasze mdłe spojrzenia

Dziś jesteśmy nareszcie sami w ten listopadowy wieczór…

/TSA – „51”/

Miesiąc listopad jest poświęcony modlitwie za zmarłych. Codziennie odprawiane są modlitwy w ich intencji, sprawowane msze św., czytane wypominki a wszystko po to, aby wypełnić Boże przykazanie miłości do bliźniego, aby i oni cieszyli się wiecznością z Bogiem. Jest to też wyraz naszej głębokiej wiary w zmartwychwstanie.
W tą naszą modlitwę wpisuje się również postać śp. ks. por. Antoniego Humeniuka, który 22 listopada 2018 roku odszedł na wieczną wartę do Domu Ojca. Parafianie uczcili pamięć swojego Proboszcza podczas Mszy św. o godz. 09:00, która była sprawowana w 3 rocznicę Jego śmierci.
Postać zmarłego Proboszcza przybliżyła nam oraz sympatykom naszej wojskowej świątyni prezentacja przygotowana na tą okazję przez Pana Edmunda Postołowicza.
Swojego zmarłego kapelana uczcili również Żołnierze i Pracownicy RON Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu składając wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą śp. ks. por. Antoniego Humeniuka, która znajduje się w naszej zegrzyńskiej świątyni.