„Godzina Łaski”

Z uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP wiąże się tzw. „Godzina Łaski” przypadająca tego dnia w południe.
Pierwsza „Godzina Łaski” miała miejsce 8 grudnia 1947 roku, kiedy to Maryja objawiła się Pierinie Gilli, pielęgniarce ze szpitala w Montichiare w północnych Włoszech. Zapewniła, że co roku między godziną 12.00 a 13.00 będzie wysłuchiwać naszych próśb, nawet tych zwyczajnych, byleby płynęły z głębi serca:
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
Pierwszy raz zgromadziliśmy się, w miarę swoich możliwości, w naszej wojskowej świątyni, w tej szczególnej dla każdego wierzącego człowieka godzinie, dziękując Bogu za wyjątkowy przywilej udzielony Maryi, wypraszamy sobie łaskę do zwalczania grzechu. Ta Godzina Łaski może zaważyć na całym naszym życiu. Modląc się Godzinkami, klęcząc przed Najświętszym Sakramentem, mieliśmy świadomość jedności z Chrystusem przez Maryję, bo w Nim odczytujemy znaczenie treści Godzinek. W tym świętym czasie każdy z nas przypomniał sobie obietnice Matki Najświętszej, a Ona zapewnia, że Godzina Łaski „zaowocuje wieloma nawróceniami”. Prosiliśmy o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują, ale również dla siebie i najbliższych.
Pozwólmy, aby Maryja spoglądała na nas, abyśmy uczyli się być tak pokornymi jak Ona, a także odważniejszymi w pójściu za słowem Bożym, aby przyjąć serdeczne objęcia Jej Syna Jezusa: objęcia, które dają nam życie, nadzieję i pokój.