IV Niedziela Adwentu 19.12.2021

  1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
  3. W związku z ukazaniem się wskazań dotyczących wizyt duszpasterskich zwanych kolędą wydanymi przez Administratora Apostolskiego Ordynariatu Polowego w Polsce, Arcybiskupa Józefa Guzdka, informuję, że wizyty duszpasterskie będą odbywać się indywidualnie na zapisy. Szczegółowe informacje zostaną podane w przyszłą niedzielę.
  4. Zapraszam na Msze św. roratnie, które sprawowane są w naszym kościele w poniedziałek i środę o godz. 18:00. Do licznego udziału w roratach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  5. W piątek Wigilia. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd. Na Mszę św. – Pasterkę – zapraszamy o godz. 24:00
  6. W uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia, i w niedzielę świętej Rodziny 26 grudnia Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym 09:00, 11:00 i 18:00.
  7. W przyszłą niedzielę 26 grudnia ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na pomoc kapłanom w potrzebie.
  8. Przy wejściu do kościoła można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2021 na rzecz Caritas, kalendarze na rok 2022 ścienne i kieszonkowe wydane przez Ordynariat Polowy WP oraz opłatki na stół wigilijny.
  9. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.
  10. Kończymy dzisiaj nasze zamyślenia rekolekcyjne. W imieniu całej parafii, pragnę z całego serca podziękować Księdzu Andrzejowi za przeprowadzone rekolekcje. Był to czas, który przybliżył nas do Boga i pomógł zrozumieć sens adwentu i oczekiwania na przyjście Pana. Na pewno w każdym z nas zostało zasiane małe ziarnko, które będzie kiełkowało przez cały czas tego okresu liturgicznego, a Boże Narodzenie będzie początkiem rodzenia się prawdziwej miłości w nas i naszych Rodzinach. Dziękujemy za troskę, uśmiech i każde dobro doświadczone od Księdza. Będziemy żyć nadzieją, że Pan Jezus przyjdzie jak najszybciej. Dziękując Ci za Twoją obecność pośród nas, życzymy jednocześnie, abyś w swojej dalszej posłudze kapłańskiej nieustannie doświadczał Bożej miłości i łaski, która niech spływa na Ciebie przez dobroć i serdeczność tych, do których zostałeś i będziesz posłany. Matka Boża Hetmanka Żołnierza Polskiego, niech wyprasza Ci to, co potrzebne na każdy dzień życia; aby Twoja wiara umacniała się, a miłość do Boga i ludzi, dla których masz być pasterzem, ciągle wzrastała. Obiecujemy modlitwę i również o nią prosimy. Bóg zapłać i Szczęść Boże!