Oddaliśmy hołd Powstańcowi Wielkopolskiemu – Patronowi Centrum

Decyzją Sejmu, z inicjatywy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, 27 grudnia 2021 r., po raz pierwszy obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Święto zostało ustanowione „w hołdzie bohaterom – uczestnikom narodowego zrywu z lat 1918 – 1919, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego i przyłączyli ją do odrodzonej Rzeczypospolitej”.
Z tej okazji na Wojskowych Powązkach, w kwaterze Powstańców Wielkopolskich, delegacja żołnierzy CSŁiI wraz z Dziekanem Wojsk Obrony Terytorialnej, oddała hołd gen. bryg. Heliodorowi Cepie. Patron Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu walczył w szeregach 3 Dywizji Strzelców Wielkopolskich, gdzie organizował łączność dla dowództwa wojsk powstańczych.
Ks. płk Radosław Michnowski odmówił modlitwę za zmarłych i poległych, po czym delegacja złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze na grobie Patrona.

RP CSiI