V Niedziela Zwykła 06.02.2022

  1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.
  2. W piątek, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 18:00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
  3. W sobotę 12 lutego o godz. 11:00 podczas uroczystej Mszy św. w Katedrze Polowej WP w Warszawie odbędzie się ingres nowego Biskupa Polowego Wiesława Lechowicza.
  4. W przyszłą niedzielę 13 lutego o godz. 12:00 na placu marszałka Józefa Piłsudskiego odbędą się uroczystości z ok. 80. Rocznicy utworzenia Armii Krajowej, które poprzedzi Msza św. w Katedrze Polowej o godz. 10:00.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.