Światowy Dzień Chorego 11.02.2022

„Przez to święte namaszczenie niech Pan w swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże ciebie łaską Ducha Świętego… Pan, który odpuszcza Ci grzechy, niech cię wybawi i łaskawie podźwignie. Amen”

W piątek, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodziliśmy w naszej Parafii Wojskowej Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, sprawowanej w intencji chorych i cierpiących, wszyscy obecni przyjęli sakrament namaszczenia chorych oraz po nabożeństwie lourdzkim zostało im udzielone indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Celem Dnia Chorego jest modlitwa i solidarność z cierpiącymi, którzy z powodu choroby i osłabienia przez wiek pozostają nieraz w swoich domach, nie mogąc tym samym uczestniczyć w codziennym życiu parafii. Dzień Chorego może również stać się okazją do przekazania chorym bieżących intencji parafii, w których będą się modlić i ofiarować swoje cierpienie w duchu Apostolstwa Chorych.

GALERIA