VIII Niedziela Zwykła 27.02.2022

  1. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i Biskupa Polowego WP zarówno dzisiaj, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej będziemy zbierać ofiary do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
  3. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.
  4. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Msza Święta o godz. 18:00 W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i Biskupa Polowego WP, Środa Popielcowa będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. W każdym kościele i parafii w Polsce zanoszone będą gorące błagania w intencji pokoju, a także w intencji Ukraińców, by Pan pokrzepił ich serca w obecnej dramatycznej sytuacji.
  5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
  6. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki po Mszy św. o godz. 18:00 oraz na nabożeństwo gorzkich żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30.
  7. W pierwszy piątek miesiąca od godzi. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. W pierwszą sobotę lutego o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45 zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  9. W sobotę, 4 marca, przypada liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza. Od 2018 roku sobota przed pierwszą niedzielą Wielkiego Postu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest Dniem postu i modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich.
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.