II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.
  2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na potrzeby misji.
  3. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
  4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18:00 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Dziękuję Członkom Żywego Różańca za przygotowanie rozważań i poprowadzenie zeszło piątkowego nabożeństwa.
  5. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 18:00, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
  6. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i prośbom Parafian od dzisiejszej niedzieli na zakończenie każdej Mszy św. odmawiać będziemy modlitwę do św. Michała Archanioła.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.