Msza z udziałem Uchodźców z Ukrainy

Dziś w czwartą niedzielę Wielkiego Postu nazwaną niedzielą „Leatare ”czyli wielkopostną niedzielę radości została odprawiona uroczysta Msza św. Po uroczystym odśpiewaniu „ Duchu św. przyjdź…” ,żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki wnieśli zapalone znicze, które postawili przed ołtarzem jako światło pamięci za poległych, zaginionych pomordowanych podczas wojny ukraińskiej. Mszę św. celebrowali Ks. płk Radosław Michnowski i ks. płk rez. Andrzej Dziwulski. Mszę św. ubogaciła śpiewem rodzinna grupa muzyczna z parafii w Woli Kiełpińskiej oraz schola z parafii garnizonowej w Zegrzu.
Na wstępie ks. Proboszcz zegrzyńskiej parafii przywitał wszystkich zgromadzonych, a szczególnie rodziny ukraińskie obecne na Mszy św. Powiedział, że nie możemy siedzieć z założonymi rękami, za zło, które dzieje się na naszych oczach, musimy odpowiedzieć dobrem. Dziś konkretnym dobrem jest nasz udział we Mszy św., udział w koncercie i nasza wymierna pomoc materialna. Modliliśmy się za wszystkich uchodźców wojennych z Ukrainy, wśród których przeważają matki z dziećmi. Modliliśmy się o dar, aby poczuli się u nas jak w domu, choć domu nikt i nic nie może zastąpić, mówił ks. proboszcz płk Radosław Michnowski. W naszej parafii m.in. zamieszkała matka z dwojgiem nieletnich dzieci pochodząca z Kijowa, której mąż jest kierowcą, a obecnie na linii frontu jest żołnierzem obrony terytorialnej.
Podczas Mszy św. na ekranie wyświetlono modlitwy i czytania liturgiczne w języku polskim i ukraińskim.
Po Mszy św. mieliśmy przyjemność ugościć obiadem, podczas którego poznaliśmy bliżej oblicze wojny i ucieczki naszych czcigodnych Gości. Następnie w miłej atmosferze zostały przekazane dary rzeczowe i datki zebrane po Mszy św. w kwocie 1.513,60,- PLN Przedstawicielka Dowództwa WOT, jak również inicjatorka całej dzisiejszej akcji szer. Jolanta Zadwórna – nasza Parafianka i Żołnierz WOT przekazała pieniądze ze zbiórki przeprowadzonej wśród Dowództwa i Żołnierzy WOT z Zegrza w kwocie 3.500,- PLN

K. Wszołek

GALERIA