III Niedziela Wielkanocna 01.05.2022

 1. Trzecia niedziela Wielkanocy w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
 2. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 17:30.
 3. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.
 4. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 5. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Zapraszam na Mszę św. o godz. 09:00 w intencji Ojczyzny z udziałem pocztu sztandarowego i asysty honorowej.
 6. Msze Święte, 3 maja, w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 09:00 i 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00. Nabożeństwo odbędzie się majowe na zakończenie Mszy św. o godz. 11:00
 7. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
 8. W pierwszy piątek od godzi. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 9. W sobotę – I sobota maja o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45, zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 10. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny, jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na alumnów Ordynariatu Polowego.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00, zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa. Natomiast spotkanie dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do rocznicy I Komunii Św. odbędzie się w sobotę 07 maja po Mszy św. o godz. 18:00
 12. Jestem Wam winny informację o wysokości przeprowadzonych zbiórek. I tak dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom zebraliśmy: ofiary z Wielkiego Piątku na „Grób Pański” – 1.303,90,- taca na KUL – 1.598,- taca na Caritas OPWP – 2.020,02,- Ofiary zostały przesłane do Kurii i Caritasu.
 13. Składam serdeczne podziękowania Panom z Sekcji Obsługi Infrastruktury za naprawienie sufitu w garażu przy kościele oraz położenie placu z kostki wokół masztów flagowych przed kościołem.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.