Święto 3. PBOT Rzeszów 25-26.07

„Służba wojskowa kapłaństwem jest! Wy wszyscy jesteście kapłanami, którzy strzegą pokoju i sprawiedliwości. Jesteście zawsze gotowi udać się w odległe zakątki Rzeczpospolitej, skąd dochodzi wołanie o pomoc” – mówił ks. płk Radosław Michnowski, dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej podczas obchodów piątej rocznicy utworzenia 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.
W uroczystości wzięło udział ponad 300 żołnierzy, a także kombatanci, władze państwowe i samorządowe oraz zaproszeni goście.
Mszy św. polowej przewodniczył bp Jan Wątroba, który na początku liturgii podkreślił wartość modlitwy w intencji ojczyzny i tych, którzy jej służą. Homilię wygłosił ks. płk Radosław Michnowski, dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej. Kaznodzieja mówił m. in. o służbie, z którą związane jest żołnierskie powołanie. Zawsze gotowi, zawsze blisko” – mówił ks. Michnowski.
Po Mszy dr. hab. Dariusz Iwaneczko, dyrektor IPN w Rzeszowie, przybliżył przebieg „Akcji Burza” na Podkarpaciu. Na zakończenie odbył się uroczysty Apel Pamięci z salwą honorową oraz złożono kwiaty i znicze przed pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej. Był tam również wieniec od dziekana Wojsk Obrony Terytorialnej ks. płk Radosława Michnowskiego, który złożył wraz z Biskupem Janem Wątrobą i proboszczem Parafii Wojskowej w Rzeszowie ks. kmdr. por. Grzegorzem Golec.