Msza św. przed XXIX Pieszą Pielgrzymką żołnierzy WP na Jasną Górę pod hasłem „Syn was wyzwoli”

Lato to czas, kiedy tysiące ludzi wyruszają z różnych zakątków Polski, by dotrzeć do Najświętszej Maryi Panny na Jasną Górę.
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa 326 żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej wyruszyło na Pieszą Pielgrzymkę Żołnierzy na Jasną Górę.
4 sierpnia do Kościoła Garnizonowego pw. Matki Bożej Fatimskiej w Zegrzu z całej Polski przybyli pielgrzymi w mundurach, aby uczestniczyć we Mszy św. Niektórzy z rodzinami m.in. państwo Łukasz (7 raz) i Kinga (5 raz) i ich dzieci, Dominik i Wiktoria (4 raz) i malutka Ania. Pielgrzymi przybyli wraz z kapelanami – pielgrzymami, którzy koncelebrowali Mszę św. pod przewodnictwem proboszcza płk Radosława Michnowskiego. Wśród przybyłych księży był dziekan Inspektoratu Wsparcia Rodzajów Sił Zbrojnych ks. płk Stanisław Garbacik oraz ks. mjr Maksymilian Jezierski kapelan AWL we Wrocławiu. Jutro o świcie , po Mszy św. w Katedrze Polowej, wyruszą na pielgrzymi szlak.
Ks. proboszcz płk Radosław Michnowski przywitał serdecznie pielgrzymów oraz obecnych na Mszy św. Komendanta 26 WOG Zegrze płk Janusza Nowakowicza, Komendanta CSŁiI płk Pawła Nowotnika, Dowódcę Grupy Zabezpieczającej ppłk Waldemara Litwę , Szefa Sztabu Pielgrzymki mjr. Wojciecha Pochmarę i szefa Logistyki Pielgrzymki mjr Marka Królika. Wymarsz wojska spod katedry rozpoczął się o godzinie 6:50. Pielgrzymom przygrywała do marszu orkiestra wojskowa. Żołnierze ulicami Starego Miasta udali się na Plac Zamkowy, gdzie dołączyli do Warszawskiej Metropolitalnej Pielgrzymki Akademickiej.
Polscy żołnierze pielgrzymują na Jasną Górę po raz 29.