XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2022

  1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.
  2. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:00, będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów i Rodziców z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Po Mszy św. poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów.
  3. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii.
  4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.
  5. Pierwsza Komunia Święta w roku 2023 odbędzie się w sobotę 6 maja o godz. 11:00 Do końca września przyjmuję zapisy dzieci TYLKO z Rodzin wojskowych oraz służb mundurowych oraz pracowników RON. Pozostałe dzieci z rodzin cywilnych proszone są o dostarczenie zgody od swojego proboszcza. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 02 października po Mszy św. o godz. 11:00
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.