III Niedziela Wielkanocna – 05.05.2019

 1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
 2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W poniedziałek (jutro) po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym spotkanie rodziców i dzieci, które 12 maja br. o godzinie 11.00 będą przeżywać swoją I Rocznicę Komunii Świętej.
 4. We wtorek i środę po Mszy świętej próba dla dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.
 5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz zmiana Tajemnic różańca św. i spotkanie róż różańcowych.
 6. W piątek 10 maja od godziny 16.30 do godziny 18.00 spowiedź święta dla dzieci komunijnych, rodziców i chrzestnych oraz dla dzieci rocznicowych.
 7. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.
 8. 11 maja w sobotę o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii.
 9. 7 czerwca w naszej parafii ks. bp Józef Guzdek – Biskup Polowy WP udzieli sakramentu bierzmowania. Jeśli są osoby dorosłe, które z różnych przyczyn nie przyjęły tego sakramentu, a chciałyby to uczynić, są proszone o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej najpóźniej do 15 maja.
 10. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w naszym kościele po Mszy św. wieczornej.
 11. W liturgii Kościoła wspominamy:
  • jutro święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • w środę Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.
 12. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.
 13. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.