XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022

  1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.
  2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie.
  3. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  4. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio.
  5. W dniach 19 – 23 września kancelaria parafialna będzie nieczynna z powodu corocznych Rekolekcji kapelanów.
  6. Pierwsza Komunia Święta w roku 2023 odbędzie się w sobotę 6 maja o godz. 11:00 Zgodnie z ustaleniami jakie zapadły podczas mojego spotkania z Proboszczem z Woli Kiełpińskiej, do końca września przyjmuję zapisy dzieci z Rodzin wojskowych, służb mundurowych, pracowników RON oraz z naszego zegrzyńskiego osiedla. Pozostałe dzieci z rodzin cywilnych spoza osiedla proszone są o dostarczenie zgody od swojego proboszcza. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 02 października po Mszy św. o godz. 11:00
  7. W sobotę Msza św. przed przysięgą dla żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej o godz. 18:00, z możliwością spowiedzi od godz. 17:30
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 zapraszam do uczestniczenia w transmisji Mszy św. z Katedry Polowej WP w Warszawie na TVP Polonia. Będzie to również Msza św. z okazji 5. Rocznicy utworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej.
  9. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.