XXVI Niedziela Zwykła

  1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  2. Również dzisiaj o godz. 13:00 zapraszam do uczestniczenia w transmisji Mszy św. z Katedry Polowej WP w Warszawie na TVP Polonia. Będzie to również Msza św. z okazji 5. Rocznicy utworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej.
  3. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
  4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie i niedzielę o godz.17:30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zachęcamy, aby modlić się na różańcu w domu.
  5. Wyjątkiem będzie najbliższa sobota – I sobota października Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00, którą o godz. 17:45 zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  6. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w roku 2023 odbędzie się w Wielki Czwartek 6 kwietnia o godz. 18:00
  7. Spotkanie dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się 02 października wyjątkowo o godz. 10:30
  8. My w szczególny sposób uczcimy naszego Patrona, św. Gabriela Archanioła, w najbliższą niedzielę uroczystą Mszą św. połączoną z procesją o godz. 11:00 Po Mszy i procesji zapraszam wszystkich Parafian i Sympatyków naszego kościoła na festyn parafialny, podczas którego odbędzie się loteria fantowa, poczęstunek grochówką wojskową, kiełbaską z grilla oraz pysznymi ciastami naszych Parafianek.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.