XXVII Niedziela Zwykła 02.10.2022

  1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
  2. Spotkanie dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się dzisiaj, 02 października, wyjątkowo o godz. 10:30
  3. My, zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj w szczególny sposób uczcimy naszego Patrona, św. Gabriela Archanioła, uroczystą Mszą św. połączoną z procesją o godz. 11:00 Po Mszy i procesji zapraszam wszystkich Parafian i Sympatyków naszego kościoła na festyn parafialny, obok domu parafialnego, podczas którego odbędzie się loteria fantowa oraz wiele innych atrakcji dla dzieci, poczęstunek grochówką wojskową, kiełbaską z grilla oraz pysznymi ciastami naszych Parafianek.
  4. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
  5. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
  6. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17:30. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.
  7. Wyjątkiem będzie najbliższy piątek – I piątek października wspólną modlitwę różańcową rozpoczniemy przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00, a zakończymy litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 17:45
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.