XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022

  1. Dzisiaj przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji obchodzimy w kościele kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek po każdej Mszy św., będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
  2. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00, spotkanie dla Rodziców i dzieci pierwszokomunijnych
  3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17:30.
  4. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty.
  5. Również we wtorek 18 października na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w godz. 09:30 – 13:00 odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Zarząd klubu Honorowych Dawców Krwi serdecznie zaprasza do włączenia się w tą akcję.
  6. W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II. Tego dnia przypada również 74. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda.
  7. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.
  8. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele przedstawicieli Stowarzyszenia „Wizna 1939”. Jest to Stowarzyszenie, które uważa, że każda zbrodnia powinna być wyjaśniona w duchu prawdy i sprawiedliwości Bożej, a ofiary powinny zaznać spokoju wiecznego w miejscu do tego przeznaczonym. Po każdej Mszy św. będą rozpowszechniać książkę i różańce, z których dochód w całości zostanie przeznaczony na poszukiwania i ekshumację.
  9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki na wypominki znajdujące się na stoliku w kruchcie kościoła po wypełnieniu możemy składać w zakrystii.
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.