IV Niedziela Adwentu 18.12.2022

  1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
  3. Zapraszam na Msze św. roratnie, które sprawowane są w naszym kościele w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00. Do licznego udziału w roratach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  4. W sobotę Wigilia. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd. Na Mszę św. – Pasterkę – zapraszamy o godz. 24:00 Przypominam, że w Wigilię nie ma Mszy św. o godz. 18:00
  5. W uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym, natomiast w poniedziałek, w drugi dzień świąt, 26 grudnia, Msze Święte będą odprawiane o godz. 09:00, 11:00 Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
  6. Przy wejściu do kościoła można jeszcze nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2022 na rzecz Caritas, kalendarze na rok 2023 ścienne i kieszonkowe wydane przez Ordynariat Polowy WP oraz opłatki na stół wigilijny.
  7. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.
  8. Kończymy dzisiaj nasze zamyślenia rekolekcyjne. W imieniu całej parafii, pragnę z całego serca podziękować Księdzu Robertowi za przeprowadzone rekolekcje. Był to czas, który przybliżył nas do Boga i pomógł zrozumieć sens adwentu i oczekiwania na przyjście Pana. Na pewno w każdym z nas zostało zasiane małe ziarnko, które będzie kiełkowało przez cały czas tego okresu liturgicznego, a Boże Narodzenie będzie początkiem rodzenia się prawdziwej miłości w nas i naszych Rodzinach. Dziękując Ci za Twoją obecność pośród nas, życzymy jednocześnie, abyś w swojej dalszej posłudze kapłańskiej nieustannie doświadczał Bożej miłości i łaski, która niech spływa na Ciebie przez dobroć i serdeczność tych, do których zostałeś i będziesz posłany. Matka Boża Hetmanka Żołnierza Polskiego, niech wyprasza Ci to, co potrzebne na każdy dzień życia; aby Twoja wiara umacniała się, a miłość do Boga i ludzi, dla których masz być pasterzem, ciągle wzrastała. Obiecujemy modlitwę i również o nią prosimy. Bóg zapłać i Szczęść Boże!