Niedziela Bożego Narodzenia 25.12.2022

  1. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności. Msze św. o godz. 09:00 i 11:00 Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00
  2. We wtorek, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina i rozdania go Wiernym odbędzie się na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18:00.
  3. W środę, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta. Błogosławieństwo małych dzieci na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18:00.
  4. W sobotę, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-błagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali po Mszy św. o godz. 18:00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
  5. W Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym: 09:00, 11:00 i 18:00.
  6. W tym czasie aniołowie śpiewają na chwałę Boga. Niech nasze domy także będą miejscem, w którym panować będzie radość, zgoda i pokój przyniesione przez Dzieciątko Jezus. Zanieśmy innym nowinę, że Bóg jest z nami.