Niedziela, Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa – 02.06.2019

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu naszego Ojca.
  2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Również dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
  4. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego dnia po Mszy Świętej wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9.00.
  5.  W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz zmiana Tajemnic różańca św. i spotkanie róż różańcowych. Również w środę po Mszy Świętej próba generalna dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  6. W czwartek od godziny 16.30 spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziny.
  7. Piątek o godzinie 9.00 Msza Święta i nabożeństwo czerwcowe.
  8. W piątek 7 czerwca w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć JE ks. bp Józefa Guzdka – Biskupa Polowego WP, który podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00 udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego przeżywania tej uroczystości.
  9. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
  10. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.