III Niedziela Zwykła 22.01.2023

 1. Dziś trzecia niedziela zwykła. Z ustanowienia papieża Franciszka, obchodzona jako, Niedziela Słowa Bożego. W tej dzisiejszej Eucharystii mamy dziękować Ojcu Niebieskiemu za Jego słowa, które do nas kieruje.
 2. Dzisiaj obchodzimy również Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
 3. We wtorek, 24 stycznia o godz. 19:30 w Sali kinowej Klubu CSŁiI odbędzie się koncert Katedralnego Chóru Parafii Wojskowej Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego. Liczba miejsc na ten koncert jest ograniczona.
 4. W środę obchodzimy święto Nawrócenia Świętego Pawła, które kończy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 5. W piątek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
 6. Również w piątek, w godz. 17:00 do 19:00, klub CSŁiI zaprasza dzieci na bal karnawałowy do byłego kasyna. Wstęp wolny.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.
 8. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny przy ulicy:
  • Poniedziałek 23 stycznia
  od godz. 16:00 – ul. Drewnowskiego 8, od godz. 18:00 – Drewnowskiego 6

• Wtorek 24 stycznia
od godz. 16:00 – ul. Drewnowskiego 10, od 18:00 – ul. Drewnowskiego 12

Tym samym, we wtorek, kończymy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuje za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary na rzecz naszego kościoła. Dziękuję również ks. Andrzejowi za pomoc w zabezpieczeniu Mszy św. wieczornej w ciągu ostatnich dwóch tygodni.