V Niedziela Zwykła 05.02.2023

  1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.
  2. W ubiegły czwartek, w święto MB Gromnicznej ofiary zbierane na tacę były przeznaczone na zakony klauzurowe. Dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom udało się zebrać 451,- PLN
  3. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
  4. Również dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Spotkanie to dotyczy młodzieży z rodzin wojskowych.
  5. W sobotę, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 18:00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.