VI Niedziela Zwykła 12.02.2023

  1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
  2. Dziękujemy wszystkim, /rodzinom, sąsiadom i opiekunom/, którzy wczoraj pomogli osobom chorym i starszym w przybyciu do naszego kościoła na Mszę świętą połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych z racji Światowego Dnia Chorych. – „Bóg zapłać.”
  3. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Polowy poleca przeprowadzić w dzisiejszą niedzielę zbiórkę pieniężną po każdej Mszy Świętej do puszek, na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
  4. We wtorek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  5. Tego dnia wspominamy również św. Walentego, patrona zakochanych, za jego wstawiennictwem prośmy w intencji małżonków, narzeczonych i zakochanych, by ich miłość była piękna i trwała.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.