I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023

 1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Niech ten czas będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych.
 2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18:00 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.
 3. W środę, 1 marca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, po której zapraszam wszystkich Członków Żywego Różańca na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
 4. Również w środę, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny.
 5. W pierwszy piątek miesiąca od godzi. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W pierwszą sobotę marca o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45 zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 7. W sobotę, 4 marca, przypada liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza. Od 2018 roku sobota przed pierwszą niedzielą Wielkiego Postu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest Dniem postu i modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich.
 8. Również w sobotę, o godz. 20:00 w naszym kościele odbędzie się uroczysta Msza św. z okazji wręczenia Patentów oficerskich i w przeddzień Promocji oficerskiej, której przewodniczył będzie Wikariusz Generalny ks. płk Kryspin RAK.
 9. Najbliższa niedziela, 05 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Tego dnia po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na potrzeby misji.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
 11. Sakrament Bierzmowania, odbędzie się w naszym kościele 11 maja o godz. 18:00. Dlatego również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Spotkanie to dotyczy młodzieży z rodzin wojskowych i pracowników RON.
 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.