Przysięga w Kraśniku 11.03.2023

Jesienią ubiegłego roku, przy ul. Lubelskiej 159 w Kraśniku oficjalnie rozpoczął działalność 24 batalion lekkiej piechoty wchodzący w skład 2 LBOT.

Uroczysta Msza św. o godz. 10:00 w kościele parafialnym pw. Św. Józefa Robotnika w Kraśniku rozpoczęła program uroczystej przysięgi żołnierzy 2. LBOT. Mszy św., koncelebrowanej wraz z proboszczem parafii  ks. Januszem Stefanek, przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej ks. płk Radosław Michnowski.

Po zakończeniu Mszy św. bohaterowie uroczystości przeszli wraz z rodzinami i zaproszonymi gośćmi w na plac przy Centrum Kultury w Kraśniku, gdzie o godz. 11:00 w strugach padającego deszczu złożyli swoją uroczystą przysięgę wojskową na sztandar 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od tej pory są już żołnierzami. Teraz przed nimi przynajmniej 11 kolejnych miesięcy rozwoju, który mogą pogodzić z codzienną pracą.

47 przysięga wojskowa lubelskich żołnierzy, a zarazem pierwsza pod dowództwem płk Zbigniewa Krzyszczuka, który objął obowiązki 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ubiegłą środę, 08 marca.

Pięćdziesięciu nowo zaprzysiężonych Terytorialsów rozpocznie służbę w jednym z pięciu Batalionów 2. LBOT w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Kraśniku oraz Zamościu.

tekst i foto szer. Wioletta Wolska