IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.
 2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 17:30.
 3. Również jutro przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.
 4. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 5. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Zapraszam na Mszę św. o godz. 09:00 w intencji Ojczyzny z udziałem pocztu sztandarowego i asysty honorowej.
 6. Msze Święte, 3 maja, w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 09:00 i 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Nabożeństwo majowe odbędzie się na zakończenie Mszy św. o godz. 11:00
 7. W piątek 05 maja zapraszam o godz. 16:00 na spotkanie organizacyjne dzieci i ich Rodziców przygotowujących się do I Komunii św., które rozpoczniemy odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Proszę przynieść świece chrzcielne. Spowiedź dzieci przed I Komunią w piątek po zakończeniu próby generalnej.
 8. W pierwszy piątek od godzi. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w najbliższą sobotę 06 maja o godz. 11:00
 10. W sobotę – I sobota maja o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45, zakończy wyjątkowo nabożeństwo majowe.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.