Niedziela Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023

  1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres Wielkanocy. Prosimy, aby Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
  2. W środę kończymy nabożeństwa majowe i od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które odprawiane będą w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 17:30.
  3. W poniedziałek, 29 maja, przypada w liturgii święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w środę, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  4. W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
  5. W pierwszy piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Z racji pierwszego piątku nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo na zakończenie adoracji o godz. 17.45
  6. W sobotę – I sobota czerwca o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45, zakończy litania loretańska i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  7. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała zapraszam wszystkie dziewczynki pierwszokomunijne oraz rocznicowe i wszystkie, które chciałyby sypać kwiaty podczas procesji na spotkanie organizacyjne, w kościele, w najbliższy piątek, 02 czerwca, po Mszy św. o godz. 18:00. Zwracam się również z uprzejmą prośbą do wszystkich działkowców o podzielenie się kwiatami z Waszych pięknych ogrodów i przynoszenie ich do kościoła, aby posłużyły one do sypania podczas procesji.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.