Niedziela Najświętszej Trójcy 04.06.2023

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
  2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także, jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które odprawiane są w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 17:30.
  4. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii.
  5. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała zapraszam Członków Rady Parafialnej, Kółek Żywego Różańca oraz przedstawicieli mieszkańców, którzy przygotowują ołtarze według przyjętego zwyczaju na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w kościele, jutro, 05 czerwca po Mszy św. o godz. 18:00.
  6. W czwartek, 08 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Msze Święte tego dnia o godz. 09:00 i 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00 Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11:00. Proszę mieszkańców o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela.
  7. Zwracam się również z uprzejmą prośbą do wszystkich działkowców o podzielenie się kwiatami z Waszych pięknych ogrodów i przynoszenie ich do kościoła, aby posłużyły one do sypania podczas procesji
  8. W uroczystość Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe odmówimy, na zakończenie procesji, przy czwartym ołtarzu.
  9. Ze względu na oktawę Bożego Ciała, Biskup Polowy Wiesław Lechowicz udzielił wiernym Ordynariatu Polowego dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 9 czerwca 2023 roku. Jednocześnie Biskup Polowy zachęca wiernych korzystających z dyspensy do modlitwy i podjęcia uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.