XVI Niedziela Zwykła 23.07.2023

 1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
 2. Ze względu na przypadające, 25 lipca, wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców, podróżujących oraz orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy na parkingu za i przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Prosimy właścicieli pojazdów o stanięcie przy swoich autach.
 3. We wtorek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu
 4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
 5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.
 6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
  Zapowiedzi pierwsze:
  Bartłomiej MAŃK kawaler z par. tutejszej, pracownik RON
  i Małgorzata MURACH, panna z Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu