79. rocznica Powstania Warszawskiego

Powstańcy Warszawscy zapisali jedną z najważniejszych, najbardziej tragicznych kart w historii Polski i polskiego oręża. Pięć lat okupacji nie złamało Ich miłości do Ojczyzny.  Walczyli mężnie i ofiarnie z regularną niemiecką armią. W tym samym czasie Armia Radziecka zza brzegów Wisły obserwowała wykrwawiających się Polaków. Mimo, że po 63 dniach Powstanie zakończyło się militarną klęską, to ofiara, poświęcenie i odwaga Powstańców Warszawskich  stały się wartościami, które tworzą naszą tożsamość narodową – mówi minister  Mariusz Błaszczak w przeddzień 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Jak zaznacza szef MON, dziś obowiązkiem wszystkich Polaków jest pamięć i szacunek dla tych, którzy walczyli w tamtym czasie o wolność naszej Ojczyzny. 

Chwała Bohaterom!

post ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej