XIX Niedziela Zwykła 13.08.2023

 1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dziewiętnasta niedziela zwykła w ciągu roku. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
 2. Zgodnie z zapowiedzią, w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00, zawierzamy Maryi – Matce Bożej Fatimskiej nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy w nabożeństwie fatimskim.
 3. W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach – również z naszej parafii, którzy jutro wchodzą na Jasną Górę, o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla nich.
 4. Silna Biało-Czerwona – pod takim hasłem od 12 do 15 sierpnia odbywać się będą Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego oraz 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało w tych dniach liczne atrakcje oraz interesujące wydarzenia, w których warto wziąć udział. 14 sierpnia odbędzie się piknik wojskowy w godz. od 12:00 do 18:00 na rynku w Serocku.
 5. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz 103. Rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Ten dzień został ustanowiony, jako Święto Wojska Polskiego. Zapraszam na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego o godz. 09:00 z udziałem pocztu chorągwianego i Wojskowej Asysty Honorowej, którą wystawi Batalion Dowodzenia WOT.
 6. W polskiej tradycji uroczystość Wniebowzięcia NMP nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw na zakończenie każdej Mszy św.
 7. Msze św. 15 sierpnia odprawiane będą o godz. 09:00 i 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00
 8. Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki zaprasza 23 sierpnia w godz. 16:30 do 18:30 na rejs po Zalewie Zegrzyńskim. Zapisy przyjmuje do 21 sierpnia Klub CSŁiI lub Pan Piotr Kijak. Koszt 45 złotych.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.
 10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
   Zapowiedzi pierwsze:
  Konrad RADOMIŃSKI kawaler z par. tutejszej,
  i Monika OSTROWSKA, panna z par. św. Andrzeja Boboli w Warszawie