XXI Niedziela Zwykła 27.08.2023

 1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
 2. W zeszłą niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary na rzecz poszkodowanych w wyniku powodzi w Słowenii. Przekazaliśmy do Caritas Ordynariatu Polowego kwotę 1.005,70,- PLN.
 3. W piątek od godzi. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o godz. 17.45 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. Tego dnia będziemy obchodzić 84. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.
 5. W sobotę – I sobota września o godz. 17.00 Koła Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą o godz. 17:45 zakończy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 6. W sobotę 02 września o godz. 17:00 w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki odbędzie się wręczenie patentów oficerskich uczestnikom krótkotrwałego ćwiczenia wojskowego, po którym o godz. 20:00 w naszym kościele odbędzie się uroczysta Msza św. przed promocją.
 7. Pierwsza Komunia Święta w roku 2024 odbędzie się w sobotę 11 maja o godz. 11:00 Od 03 do 30 września przyjmuję zapisy dzieci TYLKO z Rodzin wojskowych oraz służb mundurowych oraz pracowników RON. Pozostałe dzieci z rodzin cywilnych proszone są o dostarczenie zgody od swojego proboszcza. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 01 października po Mszy św. o godz. 11:00
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
   Zapowiedzi drugie:
  Damian DOMIZA, kawaler z par. św. Marcina w Czarnowie
  i Julita PIEŃKOWSKA, panna z par. św. Marcina w Czarnowie