XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023

  1. Dziś w dwudziestą czwartą niedzielę w ciągu roku kościelnego, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Pamiętając o tej tragicznej karcie historii, módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie Ojczyzny.
  2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie.
  3. W czwartek, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  4. W sobotę, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio.
  5. W dniach 18 – 21 września kancelaria parafialna będzie nieczynna z powodu corocznych Rekolekcji kapelanów.
  6. W przyszłą niedzielę, 24 września, zapraszam na obchody święta Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, które rozpoczną się uroczystą Mszą św. w naszym kościele o godz. 09:00 Dalsza część obchodów święta Centrum odbędzie się na rynku w Serocku w godz. 12:00 – 16:00
  7. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.