XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2023

  1. Dziś dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest, jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii.
  2. Ofiary składane dzisiaj na tacę będą, zgodnie z zapowiedzią, przekazane na Misje.
  3. W zeszłą niedzielę obchodziliśmy 23. Dzień Papieski. Dzięki Waszym – moi Drodzy – ofiarom przekazaliśmy na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 1.482,00,- PLN
  4. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam na spotkanie organizacyjne Rodziców i dzieci pierwszokomunijne.
  5. Również dzisiaj, ale po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowanie. Tego dnia kończymy również dodatkowe zapisy to tego sakramentu.
  6. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00 i niedzielę o godz. 17:30.
  7. W sobotę, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przez cały listopad w niedzielę czytanie wypominek 10 minut przed każdą Mszą św. oraz w tygodniu odmawiać będziemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych z czytaniem wypominek – po Mszy świętej o godz. 18.00. Na kartkach proszę umieścić godzinę, ponieważ wypominki z godz. 09:00 będą czytane w środy i soboty, z godz. 11:00 – we wtorki i piątki, a z godz. 18:00 – w poniedziałki i czwartki. Kartki na wypominki znajdujące się na stoliku w kruchcie kościoła po wypełnieniu możemy składać w zakrystii lub kancelarii.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.