XXXI Niedziela Zwykła 05.11.2023

  1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.
  2. Od dzisiaj przyjmujemy rezerwacje intencji na rok 2024.
  3. Przez cały listopad w niedzielę czytanie wypominek 10 minut przed każdą Mszą św. oraz w tygodniu odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych z czytaniem wypominek – po Mszy świętej o godz. 18.00. Wypominki z godz. 09:00, będą czytane w środy i soboty, z godz. 11:00 – we wtorki i piątki, a z godz. 18:00 – w poniedziałki i czwartki.
  4. W środę Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą za Róże Żywego Różańca z naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
  5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  6. W sobotę, 11 listopada będziemy świętować 105. Rocznicę odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 09:00 i 11:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00
  7. Tego dnia Msza św. o godz. 09:00 odprawiona zostanie w intencji Ojczyzny, z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej i Pocztu Sztandarowego. Natomiast wypominki z godz. 18:00 zostaną odczytane przed Mszą św. o godz. 11:00
  8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy Kościołowi w potrzebie.
  9. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00, zapraszam Rodziców i dzieci pierwszokomunijne na spotkanie organizacyjne
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.