XXXII Niedziela Zwykła 12.11.2023

  1. W drugą niedzielę listopada, od 2009 roku, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. Dziś, zgodnie z zapowiedzią, po każdej Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na rzecz pomocy Kościołowi w potrzebie.
  2. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00, zapraszam Rodziców i dzieci pierwszokomunijne na spotkanie organizacyjne.
  3. Przyjmujemy rezerwacje intencji na rok 2024.
  4. Przez cały listopad w niedzielę czytanie wypominek 10 minut przed każdą Mszą św. oraz w tygodniu odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zmarłych z czytaniem wypominek – po Mszy świętej o godz. 18.00. Wypominki z godz. 09:00, są czytane w środy i soboty, z godz. 11:00 – we wtorki i piątki, a z godz. 18:00 – w poniedziałki i czwartki.
  5. W tym roku, 22 listopada, przypada 5 rocznica śmierci księdza Antoniego Humeniuka. W związku z tym, organizujemy wyjazd w dniu 15 listopada do Ośna Lubuskiego wraz z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz Stowarzyszeniem „Wizna 1939”, aby złożyć kwiaty i zapalić światło pamięci na grobie księdza Antoniego. Dzisiaj kończymy zapisy na ten wyjazd. Udajemy się autokarem 15 listopada o godz. 05:00 rano. W Ośnie Lubuskim przewidziana jest Msza św. w kościele parafialnym, nawiedzenie cmentarza i złożenie kwiatów i zniczy na grobie księdza Antoniego oraz spotkanie z Rodziną.
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.